Restaurants near Main Market Square

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. zobacz o restauracji Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, minestrone i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *