dętka rowerowa duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut świetnie zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać weselić się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go właściwie przygotować. Dużo osób jednakże nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

dętka rowerowa duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wobec tego lista prac, jakie musimy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower wnikliwie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *